Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Uroda, Zdrowie

Jakie są najczęstsze powody swędzenia skóry po wyjściu spod prysznica

Wyjście spod prysznica czy z wanny dla niejednej osoby może być dość stresującą rzeczą. Przede wszystkim dlatego, że po kąpieli swędzi je mocno skóra. Jak się okazuje, ta przypadłość dość często występuje, i może mieć wiele powodów, zarówno alergicznych czy dermatologicznych, jak w niektórych przypadkach nawet związanych z nowotworami. Dlatego też z pewnością nie można sobie tego lekceważyć, szczególnie jeśli to ma miejsce od jakiegoś czasu, a jednocześnie używane preparaty i środku nie pomagają. Czasami będzie też konieczne udanie się do jakiegoś lekarza, który zleci zestaw badań, i na ich podstawie spróbuje znaleźć przyczynę. Często na swędzenie skarżą się osoby, które mają przesuszoną skórę. W ich przypadku woda w czasie kąpieli faktycznie trochę nawilży, ale później, jak już wyschnie wszystko, to problem powróci.

Niezwykle przydatne w takim przypadku będzie stosowanie dobrych środków do kąpieli, które w swoim składzie zawierają nawilżające substancje. Podobny efekt będzie w przypadku, gdy woda będzie zbyt twarda lub chlorowana, wówczas także pojawić się może nieprzyjemne uczucie swędzenia. Unikać też należy zbyt wysokiej temperatury podczas kąpania się, ponieważ mocno się ona przyczynia do wysuszania, a jednocześnie pobudza działanie łojowych gruczołów. Co interesujące, swędzenie spowodować też może nadmierna troska o swoją higienę. Jeżeli ktoś często się myje, dodatkowo używając do tego rękawicy lub gąbki, to może to spowodować nieprzyjemne podrażnienie naskórka i powstanie wysypki czy zaczerwienienia.

Dość częstym przyczyną kłopotów ze swędzeniem są różnego rodzaju uczulenia na używane preparaty i środki. Jeśli dostrzeże się coś takiego, to należy zrezygnować ze stosowania podrażniających kosmetyków, a zamiast nich użyć jakiś nie uczulających i delikatnych. Takiego swędzenia nie można lekceważyć, gdyż czasami może to być też skutkiem problemów z nerkami, zapalenia wątroby czy nowotworów. A jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to może zajrzeć na stronę https://poradnikkosmetyczny.pl/dlaczego-po-prysznicu-pojawia-sie-swedzenie-skory/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz