Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Uroda, Zdrowie

Czemu szczepienia są takie ważne, przed jakimi chorobami zabezpieczają

Co roku przez różne choroby umiera mnóstwo ludzi. Wielu z nich można by było uratować, gdyby nie to, że nie nabyli oni odporności na zarazki. Wirusy i bakterie wywołujące takie schorzenia są z reguły mocno zakaźne, i tym sposobem starczy czasem nawet przypadkowy kontakt, żeby doszło do zakażenia.

Dlatego taką rolę odgrywają ochronne szczepienia, jakie albo dają pełną ochronę się przed chorobą, albo znacząco zmniejszają jej symptomy. To właśnie miało miejsce w przypadku niedawnej pandemii covid. Przez pierwsze miesiące jej trwania umierało wiele osób, szczególnie na coś chorujących i starszych. Ale w chwili kiedy zaczęły być dostępne szczepienia covid, to wszystko uległo znaczącej poprawie. W pierwszej kolejności zaszczepione zostały osoby najbardziej narażonej na groźny przebieg, to znaczy z najstarszej grupy wiekowej. I przez to aktualnie ta pandemia praktycznie zanikła, nie ma potrzeby tworzenia specjalnych oddziałów czy też zakładania maseczek.

W taki sam sposób działają szczepienia grypa, jakie są znane od wielu lat. Jednak nadal zbyt mało ludzi je stosuje, a przecież grypa także w niejednym przypadku jest bardzo groźna. Niedostatecznie wyleczona może doprowadzić do wielu groźnych powikłań, a szczepienia naprawdę skutecznie przed nią chronią. W przypadku grypy trzeba się szczepić co roku, bowiem jej szczepy mutują bardzo szybko. Cały czas się pojawiają kolejne, i dlatego też na każdy sezon lekarze proponują dedykowaną szczepionkę. Jak się okazuje, stosowanie szczepień może również chronić przed powstaniem nowotworu.

Na przykład ma to miejsce przy wirusie brodawczaka ludzkiego, który u niektórych kobiet może doprowadzić do bardzo niebezpiecznego nowotworu szyjki macicy. Szczepienia hpv przeprowadzone w odpowiednim momencie skutecznie mogą ochronić przed tym wirusem, dlatego tak istotne jest, żeby kobiety o tym nie zapominały. Szczepionki naprawdę chronią przed chorobami, dlatego należy się szczepić, zwłaszcza jeśli jest się osobą w podeszłym wieku lub osłabioną jakimiś chorobami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz