Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo, Przemysł

Śrubowe kompresory – na jakie rzeczy zwracać uwagę podczas wyboru

Dzisiejsza branża pneumatyczna korzysta z wielu rozmaitych urządzeń. Dość często używane to kompresory śrubowe, jakie dobrze się sprawdzają w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze próby wykorzystania tego typu mechanizmów zaczęto już czynić w dziewiętnastym wieku, lecz ze względu na niedużą wydajność nie zyskały one dużej popularności. Dopiero opracowanie w roku 1962 niesymetrycznego kształtu wirnika zredukowało znacząco zapotrzebowanie na energię, a prace kolejnych firm z tej branży mocno się przyczyniły do wzrostu popularności tej technologii. Typowy kompresor śrubowy złożony jest z dwóch pracujących równolegle wirników, które się znajdują w jednej obudowie. Wirniki te obracają się w przeciwległym kierunku, posiadają także inną prędkość kątową i ilość zębów.

W trakcje obrotu w środku się wytwarza sprzężone powietrze, które jest następnie wypychane z urządzenia. Dużą zaletą jest to, że odbywa się to bez żadnego pulsowania, co w dużej ilości zastosowań ma duże znaczenie. Z urządzeń tego typu bardzo chętnie korzystają firmy z rozmaitych, zarówno w produkcyjnych procesach jak też do zasilania różnych mechanizmów. Przy wyborze kompresora śrubowego trzeba na parę ważnych kwestii zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że te urządzenia znacznie lepiej sprawdzają się w pracy ciągłej, ze względu na to że powinien nagrzać się w nich olej do temperatury roboczej.

W zależności od konstrukcji może to trwać nawet blisko godzinę, tak więc jeśli mechanizm przez cały czas nie będzie działał to być może lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Poszczególne kompresory różnić się też będą wydajnością. Ta dobrana powinna zostać do potrzeb użytkowych, ale nie warto przesadzać z jakimś dużym zapasem. Na pewno warto zwrócić także uwagę należy na kwestie gwarancji i serwisu. Normą w branży jest gwarancja na dwa lata, ale w części przypadków można ją zwiększyć za dodatkową zapłatą. Tego typu rzeczy dowiedzieć się można odwiedzając jakiś polecany sklep pneumatyczny, taki jak na przykład https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz