Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Motoryzacja, Transport

Środki do regeneracji do silników i skrzyń biegów – jak je stosować

Każdy posiadacz samochodu chciałby, żeby auto służyło mu możliwie jak najdłużej. Jednak żeby rzeczywiście ta, to o swój samochód należy odpowiednio dbać, na przykład systematycznie zmieniając filtry i oleje. Lecz nawet pomimo używania dobrych jakościowo olejów i tak pewne zużycie poszczególnych elementów się pojawi, zwłaszcza jeśli przejechana będzie większa ilość kilometrów. Dlatego też od jakiegoś czasu można stosować rozmaite preparaty do regeneracji, przy pomocy których można ograniczyć zużywanie. Te preparaty wytwarzają na pracujących elementach ceramiczną powłokę.

Warstwa ta jest cieniutka, a równocześnie bardzo wytrzymała. Dodatkowo dobrze się ślizga, co niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim przez to niskie tarcie zmniejszają się opory całego układu i będzie on potrzebował mniej energii do ruchu. W niektórych przypadkach można uzyskać oszczędności na zużyciu paliwa sięgające kilkunastu procent, czyli tak mało wcale to nie jest. Dodatkowo twarda warstwa to mniejsze zużycie poszczególnych elementów podczas pracy i wydłużenie tym samym żywotności silnika. Zresztą nie tylko samego silnika, ponieważ preparaty do regeneracji stosować też można w wielu innych mechanizmach, jakich jak przekładnie albo skrzynie biegów.

W ich przypadku zastosowanie takich środków zmniejsza głośność pracy i wibracje, poprawiając tym samym płynność funkcjonowania. A używanie ich jest bardzo proste i nie wymaga odwiedzania mechanika czy rozbierania silnika. Najczęściej wystarczy wlać odpowiednią ilość preparatu do wlewu oleju, w zależności od zrobionego przebiegu oraz wielkości jednostki. Nie ma żadnego ograniczenia z uwagi na stosowane paliwo ani też zużycie, przy mocniej wyeksploatowanych silników być może należy zwiększyć trochę ilość zastosowanego środka. Osoby bardziej zainteresowane tym tematem dużo informacji mogą znaleźć w internecie. Wystarczy że w wyszukiwarce wpiszą hasło Co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem i przeglądną zwrócone strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz