Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Biznes, Finanse

Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę podczas wyboru szafy rack

Wybór odpowiedniej szafy rack, w której będą umieszczone serwery i cały sprzęt sieciowy tylko w pierwszej chwili wydaje się prostym zadaniem. Aby rzeczywiście taka szafa mogła spełnić swoje zadanie, a co najważniejsze zapewniła odpowiedni poziom bezpieczeństwa, to trzeba na parę ważnych kwestii zwrócić swoją uwagę. Jeżeli się tego nie zrobi, to niekiedy się okazuje, że za jakiś czas będzie potrzebna wymiana. A to nie tylko narazi na dużo niepotrzebnych kosztów, ale też i niemałą ilość pracy przy przenoszeniu. Po pierwsze niezwykle istotną rzeczą będzie dobranie w odpowiedni sposób rozmiaru. Generalnie jest taka zasada, że do pełnej wysokości włożonego do środka sprzętu należy dołożyć 25 do 35 procent. To zapewni odpowiednią ilość wolnego miejsca na kable i przewody, ale również i jakiś zapas, gdyby za jakiś czas coś byłoby do dołożenia.

Jeśli są jednak szanse, że tego sprzętu w szafie może się kiedyś pojawić więcej, to lepiej już na początku nad tym się zastanowić. Wiele osób skupiając się na wysokości, nie szczególnie zwraca uwagę na to, jak jest z głębokością. A to tak naprawdę także jest dość ważne, bo nie tylko trzeba zapewnić odpowiednio dużo miejsca na kable i przewody, jak również na cyrkulację powietrza. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem są panele z możliwością zdejmowania, przez co nie będzie potrzeby demontowania sprzętu, aby z tyłu zrobić jakieś prace. Ważną decyzją będzie jeszcze ustalenie, czy szafa rackowa ma być stojąca czy wisząca. Ten pierwszy rodzaj przeważnie jest sporo większy, często posiada też kółka pozwalające na wygodne przesuwanie.

W małych biurach, a także na korytarzach, znacznie lepiej się sprawdzą szafy wiszące, które z reguły mają mniejszy rozmiar. Przy zakupie istotne będzie też wybranie niezbędnego wyposażenia. Jeżeli szafa ma stać z miejscu, w jakim pojawiają się postronne osoby, to obowiązkowo musi być wyposażona w zamek zabezpieczający znajdujący się środku sprzęt. Bardzo przydają się zdejmowane boczne panele. Koszt ich dołożenia nie jest duży, tak więc warto o tym pomyśleć, bo z pewnością ułatwią pracę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz