Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Jakie są podstawowe rodzaje podłogowych paneli

Jeśli ktoś będzie planował zrobienie podłóg w swoim domu czy mieszkaniu, to ma parę różnych możliwości do wyboru. Najprawdopodobniej zdecyduje się jednak na klasyczne panele korner floor, gdyż cieszą się one obecnie największym zainteresowaniem. Co łatwo zresztą zrozumieć, biorąc pod uwagę ich szereg zalet. Te zaczynają się od cen, gdyż to właśnie rozwiązanie jest jednym z najtańszych na rynku. Jeśli trafi się na ciekawą promocję czy wyprzedaż, to można będzie kupić podłogę dobrej jakości za kwotę kilkudziesięciu złotych za metr. Z kolejnych zalet wymienić należy duże zróżnicowanie kolorów i wzorów, łatwy i prosty montaż a także wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Przy klasycznych panelach uważać jednak należy na to, że nie są one odporne na wilgoć i wodę, z tego też powodu nie nadają się specjalnie do takich pomieszczeń jak kuchnie czy łazienki. Tam znacznie lepiej się sprawdzą winylowe panele, jakie są wykonane z materiału odpornego w stu procentach na wodę. Jednak w takich przypadkach liczyć się trzeba z trochę wyższymi cenami zakupu. Wybierając jakieś panele na podłogę w swoim mieszkaniu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Poza wspomnianym już typem materiału dla wielu osób bardzo ważny będzie wzór i kolor, a tutaj możliwości są naprawdę duże. Każdy z producentów bowiem oferuje minimum kilkadziesiąt różnych opcji, tak więc wybierać będzie w czym. Jednak sam wygląd nie powinien być głównym wyznacznikiem, gdyż warto też uwzględnić niektóre parametry techniczne.

Grubość paneli wpływa na ich parametry wytrzymałościowe oraz układanie, dlatego zaleca się, aby to nie było mniej niż osiem milimetrów. Natomiast klasa ścieralności będzie informować, jak dużą wytrzymałość na zużycie ma powierzchnia deski, im będzie ta klasa wyższa, tym panele mieć będą większą wytrzymałość. Przy zakupie należy od razu pomyśleć również o różnych akcesoriach i dodatkach, jakie będą potrzebne. Obowiązkowo pod panele położyć należy podkład i izolację, a do wykończenia miejsc przy ścianie przyda się odpowiednio dopasowana listwa venezia korner.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz