Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Technologie

Czy można naprawić płytę główną w laptopie

Popsuty laptop jest dla wielu osób sporym utrudnieniem, ponieważ wtedy nie będą oni mogli do używać. Dodatkowo liczyć się trzeba z pewnymi wydatkami, wiążącymi się albo z naprawieniem, albo z zakupem sprawnego urządzenia. Niejednokrotnie przyczyną awarii są różne usterki układów na głównych płytach. Przy niektórych modelach wręcz wiadomo, co najczęściej się psuje, jeżeli projektanci zrobili pewne błędy przy projektowaniu. Jeżeli faktycznie się zdarzy taka sytuacja, to trzeba się dobrze zastanowić co robić. W wielu przypadkach bowiem skuteczne naprawienie takiej płyty jak najbardziej będzie wykonalne, lecz nie zawsze będzie ekonomicznie opłacalne. To na przykład ma miejsce jeżeli uszkodzeniu ulegnie układ graficzny.

Bez żadnego problemu znajdzie się takie układy w sprzedaży, lecz ich koszt może sięgać tysiąca złotych, a przecież jeszcze trzeba do tego dołożyć pracę. A za podobną kwotę można kupić używany, porównywalny sprzęt, i nie przejmować się żadnymi naprawami. Ale sporo usterek, związanych na przykład z układem zasilania, da się naprawić dużo taniej, i wtedy rzeczywiście warto się na coś takiego zdecydować. Ale bez diagnozy trudno będzie oszacować koszty naprawy, a ta możliwa będzie jedynie po dowiezieniu urządzenia do serwisu. Przeważnie diagnoza polega na rozłożeniu laptopa i weryfikacji napięć w charakterystycznych, wyznaczonych punktach.

Dlatego też serwisanci korzystają niejednokrotnie ze schematów głównych płyt poszczególnych producentów, jakie znaleźć na przykład można w internecie. Starczy w wyszukiwarce wpisać hasło boardview lenovo, a później przeglądnąć otrzymane wyniki. Jeżeli uszkodzenie zostanie namierzone i właściciel sprzętu podejmie decyzję o naprawie, to trzeba ją będzie jeszcze odpowiednio wykonać. Główne płyty są skomplikowanymi elementami, i potrzebują dużej dokładności i precyzji, ale też i umiejętności osoby, która będzie się tym zajmowała. Dlatego też do takich napraw będą potrzebne wyspecjalizowane urządzenia, zwykły odsysacz i lutownica na pewno nie wystarczą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz