Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jak optymalnie dobrać system monitoringu do swojego mieszkania

Mieszkanie albo dom zabezpieczyć można na wiele sposobów. Przede wszystkim istotne są odpowiednie drzwi wejściowe z atestowanym zamkiem, jeśli chodzi o bramę na podwórko z pewnością się też przyda zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Przy jego pomocy da się sprawdzać, kto akurat zawitał, i jeśli będzie to potrzebne wygodnie zarządzać otwieraniem. Zarówno po zewnętrznej stronie budynku, jak również w jego wnętrzu zostać też zamontowany monitoring.

Najczęściej jest on złożony z zestawu specjalnych kamer i urządzenia do rejestracji przesłanych obrazów. Kamery monitoringu powinny być możliwie jak najlepszych parametrach, gdyż to ma bezpośrednie przełożenie na obraz. Dziś minimum, które tego typu kamera IP Hikvision powinna zapewniać, to standard HD. Jeżeli będą tylko takie możliwości, to zdecydowanie lepiej zakupić będzie kamery full HD. Cenowa różnica raczej duża nie będzie, a jeśli chodzi o możliwość przeanalizowania szczegółów obrazu, to nie ma co takich kamer do siebie porównywać. Szczególnie jeżeli wybierze się dobrego, sprawdzonego producenta, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z kamerami o niskiej cenie w ogóle należy trochę uważać, bo często ich zakładane parametry mocno odbiegają od stanu faktycznego, a znacząco to może zmniejszyć skuteczność ochrony. Przy urządzeniach montowanych na zewnątrz należy też dopilnować, aby miały one wodoszczelną obudowę, gdyż narażone one będą na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Bardzo interesującą funkcjonalnością jest posiadanie przez kamery detektorów ruchu. Dzięki temu będą one aktywowane jedynie wtedy, gdy ktoś pojawi się w zasięgu, co znacząco zredukuje wielkość filmów.

Te zaś trzeba w jakiś sposób nagrywać, a do tego będzie służył rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego możliwości będzie zależało, jak cały monitoring będzie działał, z tego też powodu nie warto wybierać tanich rozwiązań, jakie posiadać będą liczne ograniczenia. Planując nabycie takiego wyposażenia pomyśleć od razu można o pozostałych zakupach, i w zamówieniu może się na przykład znaleźć Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz