Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Najważniejsze wiadomości na temat certyfikatu energetycznego

Najważniejsze wiadomości na temat certyfikatu energetycznego można wyszukać na witrynie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo energetyczne nieruchomości ukazuje zapotrzebowanie obiektu na energię konieczną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji i oświetlenia. Na dodatek określa on miejsca pochodzenia energii i emisję dwutlenku węgla przez dany obiekt. Przedłożony audyt energetyczny umożliwia pozycję obiektu w klasyfikacji energetycznej według energii koniecznej do prosperowania lokalu użytkowego, z uwzględnieniem wszystkich rozwiązań powiązanych z konstrukcją i instalacjami.

Świadectwo to jest nową częścią dokumentacji technicznej budynku. Obowiązujące przepisy wyraźnie ukazują, iż świadectwo energetyczne powinien mieć każdy dom, mieszkanie, lokal o charakterze usługowym, bądź obiekt magazynowy. Agencja wystawi dla zleceniodawców tego typu dokument w okresie od 3 do 5 dni, albo nawet w dobę, o ile ktoś tego potrzebuje.

Dlatego dotychczasowi klienci są wyjątkowo zadowoleni ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest rejestrowane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków oraz dostaje indywidualny numer. Świadectwa wykonane przez inżynierów mających do tego adekwatne pełnomocnictwa są zgodne z bieżącym prawem. Jeśli świadectwo energetyczne nie zostanie dla konkretnego obiektu wystawione, to właściciel może otrzymać karę pieniężną a także zakaz podpisywania umów powiązanych z nieruchomościami. Opracowane świadectwo energetyczne obowiązuje przez dziesięć lat od momentu zrobienia lub do czasu, w którym w określonym obiekcie zostaną przeprowadzane zmiany powiązane z termomodernizacją.

Certyfikaty sporządzane są zarówno w wersji elektronicznej, jak i formie drukowanej. Są one respektowane przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, a także przez PINB. Jest to istotna część dokumentacji dołączonej do wynajmu, sprzedaży lub pozwoleń na użytkowanie obiektu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz