Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Edukacja, Rozrywka

Czemu warsztaty z robotyki mogą się przydać dla dzieci

Wszelkiego rodzaju roboty budzą cały czas wyobraźnię dzieci i dorosłych. Na pewno duże znaczenie tu mają filmy, w których te maszyny robią naprawdę niezwykłe rzeczy. Lecz nie mniej fascynująca jest rzeczywistość, szczególnie jeśli można samemu coś oryginalnego stworzyć. W ostatnich latach bardzo zwiększyła się popularność różnego rodzaju zajęć z robotyki, które organizowane są nawet dla małych dzieci. Ktoś by mógł zapytać, jaki ma to sens, jeżeli takie dzieci nie rozumieją z tego zbyt wiele.

Tymczasem takie zajęcia można prowadzić już w przedszkolu, a już na pewno w podstawówce czy liceum. Rzecz jasna dla każdego wieku należy dobrać odpowiednio stopień zaawansowania, tak żeby był on dopasowany do możliwości i umiejętności młodych osób. Ale wprowadzając sukcesywnie w tę tematykę można dojść do momentu, w jakim się pojawi zaawansowane programowanie i sterowanie różnymi funkcjami. To będzie już wymagało systematycznych zajęć przez dłuższy okres czasu, lecz takie są organizowane w wielu miejscach. Niekiedy wręcz są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, jacy prowadzą też takie zajęcia na prawdziwych uniwersytetach. Ale dużo organizowanych jest także warsztatów i pokazów, mających na celu pokazanie możliwości i potencjału robotów i tego, co one potrafią. Tego typu warsztaty z robotyki trwają od kilkunastu minut do nawet kilku godzin, i mogą mieć różną postać.

W części przypadków są stosowane w nich specjalne zestawy klocków, pozwalające na to, aby od podstaw zbudować całego robota, a następnie go zaprogramować odpowiednio. Uczestnicy takich zajęć mają też możliwość poznania zasady działania różnych czujników, jakie wykorzystać można do funkcjonowania robota. Warsztaty takie mogą być świetnym uzupełnieniem różnego rodzaju imprez oraz eventów, i pozwolą zainteresować młode osoby tą niezwykłą naukową gałęzią. I być może jacyś przyszli inżynierowie w ten sposób odkryją pasję na wiele lat życia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz