Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

Opłatki – czemu stały się z podstawowych symboli Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to jeden z najbardziej niezwykłych okresów. To właśnie wtedy można się zobaczyć z rodziną przy wigilijnym stole i skosztować tradycyjnych dwunastu potraw. Niezwykle ważnym elementem w tych dniach jest też dzielenie się opłatkiem. Pierwsze opłatki, wyglądające rzecz jasna całkowicie odmiennie niż dzisiaj, zaczęły się pojawiać już w początkowych wiekach chrześcijaństwa. Na początku nie wiązano tego zwyczaju z Bożym Narodzeniem, to powoli następowało w kolejnych wiekach, żeby ostatecznie stać się jedną z głównych tradycji w tym okresie. Takie dzielenie ma bardzo ważny, symboliczny wymiar. Zapomina się wtedy o złości czy innych niemiłych emocjach, a składane życzenia są życzliwe i serdeczne. Dlatego też na żadnym wigilijnym stole opłatków nie może zabraknąć, a aktualnie nie ma żadnych problemów z ich dostaniem.

Jeśli ktoś chce, to udać się może do jednego z kościołów, w jakim dostanie je za niewielką ofiarą. Opłatki kupić też można w rozmaitych sklepach, ale warto pamiętać żeby nie czekać z ich zakupem na ostatnią chwilę. Współczesne opłatki są wypiekane jedynie z naturalnej mąki pszennej, a dużo receptur pochodzi z XIX wieku. Jedynym dopuszczalnym poza mąką jest woda, nie można do nich dodawać drożdży, konserwantów czy utrwalaczy. Sam etap wypiekania jest bardzo krótki, ponieważ oplatki spędzają w piecu raptem jedną minutę. Na ich powierzchni często mogą się znajdować najróżniejsze motywy religijne, które się wytłacza za pomocą odpowiednich form.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz