Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Kto musi się postarać o zrobienie świadectwa energetycznego

Ocieplone w odpowiedni sposób budynki, posiadające szczelne okna, będą potrzebować znacznie mniej energii do grzania. Ma to nie tylko duży wpływ na rachunki, jakie trzeba płacić, lecz również i na tematy wiążące się z dbaniem o środowisko. W przypadku budynków o kiepskiej izolacji trzeba będzie wydać nawet parę razy więcej na gaz, prąd czy węgiel, co w ogólnym rozrachunku generuje ogromne koszty. z tego też powodu coraz większy nacisk się kładzie na te sprawy, zarówno jeśli będzie chodziło o budowanie nowych obiektów zgodnie z odpowiednimi normami jak również modernizację istniejących.

Od jakiegoś czasu funkcjonuje również dedykowany dokument który poświadcza parametry energetyczne, znany także jako Świadectwo energetyczne Suwałki. W oparciu o przeprowadzony audyt określa się ogólne zapotrzebowanie obiektu na energię konieczną między innymi do chłodzenia i ogrzewania, lecz również przygotowania ciepłej wody i oświetlenia.

Zakres wymagalności takich świadectw zmienia się co jakiś czas, aktualnie są one obowiązkowe przy sprzedaży albo wynajmie nieruchomości. Posiadanie takiego świadectwa pozwoli przyszłym właścicielom czy wynajmującym określić, jakie będą ponosić koszty związane chociażby z ogrzewaniem, ale też zaplanować ewentualne inwestycje. Pokazanie świadectwa jest chociażby konieczne przy podpisywaniu aktu notarialnego, a za niedopełnienie tego obowiązku zostały przewidziane kary. Wysokość tych kar wynieść może nawet pięć tysięcy złotych, z tego też powodu zdecydowanie lepiej jednak dopilnować tego obowiązku.

Zwłaszcza że ceny za Świadectwa energetyczne Suwałki są dużo niższe niż wynoszą wspomniane wcześniej kary. Za sprawdzenie niewielkiego mieszkania trzeba będzie zapłacić kilkaset złotych, a kwota dwóch tysięcy bez problemów wystarczy na wielorodzinny, większy obiekt. Takie świadectwa wystawiane być mogą przez osoby dysponujące stosownymi uprawnieniami, a czas ich ważności wynosi dziesięć lat. Może się to jednak skrócić w przypadku, gdy w obiekcie wykonano jakieś prace modernizacyjne wpływające na charakterystykę energetyczną.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

  1. +Reklama+
    Przed złożeniem zamówienia, klient powinien sprawdzić warunki dostawy. Sklepy internetowe z materiałami budowlanymi powinny udostępnić informacje na temat czasu dostawy, kosztów oraz procedur zwrotów. Dowiedz się więcej na temat systemy elewacyjne, sprawdź informacje na tej stronie.

Dodaj komentarz